Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... daca am datorii mai pot incerca sa accesez fonduri?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

daca am datorii mai pot incerca sa accesez fonduri?

intreb ptr ca am mai avut nevoie de cazierul fiscal si nu mi-a fost eliberat de catre cei de la Finante..... as vrea totusi sa incerc in sesiunea din toamna ptr tinerii fermieri....
sugestii???
orice gand e apreciat :D mersi frumos!
E clar ca pana nu achitati datoria, nu vi se da cazierul si fara el nu aveti sanse sa primiti fondurile solicitate. Initial ei verifica daca sunt toate hartiile trimise, conform ghidului.
Ai incercat esalonarea datoriilor: OUG 29/2011 privind reglementarea acordării eşalonărilor la plată. www.avocatnet.ro/content/art...
Trebuie achitate toate datoriile.
De asemenea daca aveti deja firma trebuie sa fi inregistrat profit si sa nu aveti dificultati in momentul cererii de fonduri.
Daca nu aveti firma va trebui sa va angajati ca pana la finalizarea finantarii veti face un curs de specializare in domeniu.
Luati legatura cu o firma de consultanta, acestia va vor ajuta cu tot ce este necesar.
lilianaG a scris:

intreb ptr ca am mai avut nevoie de cazierul fiscal si nu mi-a fost eliberat de catre cei de la Finante..... as vrea totusi sa incerc in sesiunea din toamna ptr tinerii fermieri....
sugestii???

Userul a mentionat cazierul fiscal, domnilor. Are datorii "pe persoana fizica". Nu-l mai luati cu reesalonari conform OUG si cu firma, caci nu despre asta e vorba.