Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de timbru in recurs
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de timbru in recurs

Buna ziua.
Impotriva unei societati comerciale, Oficiul Registrului Comertului a fomulat actiune pentru dizolvarea acesteia.
S-a dat castig de cauza O.R.C.-ului
Problema apare cand administratorul societatii comerciale, ce urmeaza a fi dizolvata, vrea sa faca recurs.
In aceasta situatie, a recursului formulat de administrator, este necesar plata taxei de timbru de catre acesta?
Si cat este aceasta taxa raportat la art.11, art.6 ai art.17 din Legea 146/1997
Multumesc anticipat.
popescu marcela, utilizator
vei primi pe citatie cuantumul taxei. Daca faci recurs in astfel de situatie trebuie sa faci dovada continuraii activitatii si sa acoperi motivele dizolvarii.