Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Cat mai castiga un evaluator imobiliar?
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Cat mai castiga un evaluator imobiliar?

Care este venitul mediu al unui evaluator imobiliar bun acum dupa criza?
Tarife orientative :

- garsoniere si apartamente : de la 300 lei
- terenuri libere : de la 400 lei
- case , vile : de la 500 lei
- spatii comerciale sau prestari servicii : de la 500 lei
Acestea sunt spre exemplu tarifele, restul tine de piata formata de promovarea fiecaruia si de modul in care stie sa isi intermedieze seviciile.

- spatii de birouri : de la 600 lei
- spatii industriale , hale : de la 800 lei
- autoturisme , autovehicule : de la 400 lei
- bunuri mobile , utilaje , etc. : de la 500 lei

Termenul de executie al unui raport de evaluare este de 3 - 4 zile lucratoare de la data incheierii contractului, a primirii integrale a documentelor solicitate de evaluator si a vizitarii proprietatii.
Nu cred.. sunt prea mici tarifele... 3 milioane pentru 1 apartament... :))
Iulian81, utilizator