Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto

Buna ziua,

Puteti, va rog, sa-mi spuneti daca exista vreo diferenta referitoare la cuantumul impozitului pe un autractor detinut fie de o persoana fizica sau juridica?

Multumesc
La toate mijlocele auto e mai mare impozitul cand e pe firma decat cand e pe persoana fizica.
gresit. Impozitul este acelasi-vezi H.G. nr.1347/2010
depinde de fiecare primarie in parte daca le majoreaza sau nu prin Hotarare de consiliu local