Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim cetatean italian
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim cetatean italian

Buna!Care sunt conditiile necesare de angajare pentru un cetatean italian?Unde as putea sa gasesc actele care sunt necesare?In ce conditii poate lucra cu cim ca fel ca un cetatean roman?In ce lege gasesc mai mute informatii?Multumesc mult.
Angajarea unui cetatean italian se face in aceleasi conditii ca si pentru un cetatean roman ...

Angajarea in munca a strainilor pe teritoriul Romaniei se realizeaza in conformitate cu prevederile art. 2 lit. c) din Codul muncii, a OUG nr.194/2002 privind regimul strainilor in Romania republicata si a OUG nr. 56/2007 privind incadrarea in munca si detasarea strainilor pe teritoriul Romaniei.