Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Eliminare asociat 50% din SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Eliminare asociat 50% din SRL

Buna ziua,

Cum pot elimina un asociat care este administrator ca si mine si 50% parte?
Mentionez ca acesta nu mai raspunde prin nici un mijloc de comunicare si exista si datorii catre stat..
Pot face ceva din punct de vedere legal?

Va multumesc anticipat.
in aceeasi situatie este si tatal meu...
va rog tare mult daca se poate sa imi dati un model de cerere de excludere asociat

multumesc