Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Cum pot sa divortez fara sa ma intilnesc cu sotul meu, daca am parasit domiciliul conjugal de 3 ani , dupa 28 de ani casnicie? Multumesc
nu prea puteti sa evitati intalnirea. doar daca dansul alege sa nu se prezinte si va judecati in lipsa lui.. nu va veti intalni.
in lipsa unor motive temeinice ( boala, resedinta in alt stat), dvs ca reclamant trebuie sa va prezentati, altfel cererea se respinge ca nesustinuta.