avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1616 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA S.C. romana, poseda si cod fiscal de Italia
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

S.C. romana, poseda si cod fiscal de Italia

SC din Romania, obtine partita IVA Italia, emite o factura catre o persoana fizica din Italia cu TVA 10%. Unde se declara vanzarea, unde se achitata TVA-ul si daca am posibilitatea sa depun in Romania pentru Italia decontul de TVA.
Cel mai recent răspuns: xerxes , utilizator 17:22, 15 Iunie 2011
nu, depuneti decontul in italia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl prestari servicii cu sediul in romania si activitate in italia Madalinaradu Madalinaradu Buna ziua, am un srl in Romania cu specific de intretinere corporala si doresc sa prestez aceleasi activitati in Italia pe o perioada de 3 luni, pe plaja. Am ... (vezi toată discuția)
Cum pot lucra in italia cu firma mea din romania millennium millennium am o firma in Romania si as vrea sa stiu daca pot lucra cu ea in Italia . Daca da as vrea sa stiu impozitele si tva-ul unde se platesc (vezi toată discuția)
Facturare riverse charge dody dody Buna seara forum! Ma aflu aici, in speranta ca cineva imi va putea da o mana de ajutor vizavi de o facturare externa. In putine cuvinte. ... (vezi toată discuția)