Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA S.C. romana, poseda si cod fiscal de Italia
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

S.C. romana, poseda si cod fiscal de Italia

SC din Romania, obtine partita IVA Italia, emite o factura catre o persoana fizica din Italia cu TVA 10%. Unde se declara vanzarea, unde se achitata TVA-ul si daca am posibilitatea sa depun in Romania pentru Italia decontul de TVA.
nu, depuneti decontul in italia.