Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Proces verbal de contraventie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Proces verbal de contraventie

buna. as dori sa inteleg , daca se aplica doua sanctiuni prin pv contrav., nu este obligatoriu sa se mentioneze faptul ca in 48 ore se poate achita jum din minimul fiecareia din cele doua amenzi? respectiv daca s-au cumulat, oricum ar trebui sa fie jumatate din min fiecaruia.
in speta s-a prevazut jumatate din minimul celei mai grave si cea mai usoara sa se achite integral? e corect?
Daca puteti sa detaliati despre ce este vorba, ne-ar fi de mare ajutor pentru a va da o parere sau un sfat. :)