Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general intreprindere individuala sau srl
Discuție deschisă în Contabilitate în general

intreprindere individuala sau srl

intreprinderile individuale pot lucra cu institutii ale statului ?
Cel mai indicat ar fi sa adresati intrebarea institutiei cu care doriti sa colaborati.
Puteti lucra cu institutii ale statului, numai ca exista un impediment. Pentru intreprinderile individuale nu se poate deschide cont la Trezorerie. Iar aceste unitati la care va referiti, au contul deschis numai la aceasta. Cum veti incasa sumele de bani care vi se cuvin? Cred ca nu vor accepta un contract in aceste conditii. Ar fi bine sa discutati inainte acest aspect. Sau daca nu aveti infiintata inca intreprinderea individuala, optati pentru o alta forma de constituire.