Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer in cadrul altui departament
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer in cadrul altui departament

Buna ziua. Se poate transfera un angajat prin decizia emisa de angajator?Sau este nevoie de act aditional?
Daca va transferul nu modifica elementele din contractul individual de munca (functia, salariul, locul muncii, programul de lucru etc.), nu este nevoie de act aditional.