Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Test poligraf
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Test poligraf

Pot fi supusa unui test poligraf daca iau antidepresive de cca 1 an?
Nu vor fi supuse testării următoarele categorii de persoane:
-femeile însărcinate;
-minorii sub 18 ani;
-alcoolicii cronici;
-persoane cu afecţiuni psihice indiferent de diagnosticul formulat în documente medicale;
-persoane aflate sub tratament medical ce nu poate fi întrerupt;
-orice alte persoane despre care expertul apreciază motivat că nu sunt apte pentru efectuarea examinării poligraf.
De asemenea persoanele ce urmeaza a fi examinate cu tehnica poligraf trebuie sa indeplineasca mai multe conditii printre care si aceea de a nu fi sub influenta medicamentelor cu actiune asupra functiilor sistemului nervos central.
am fost la testul poligraf , am luat si documentele cu mine, din care reiese ca sufar de depresie si anxietate si cu retetele de antidepresive si internarea dar doamna nici nu a vrut sa se uite , s-a uitat la mine mi-a zis ca daca merg singura pe strada si ma spal singura pot face testul, si in plus de asta cand m-a intrebat daca am dureri frecvente i-am spus de durerile de la ceafa si a zis ca nu conteaza e de la curent.
A procedat corect? multumesc. daca nu imi este bine testul pot contesta?