avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declaratia 220
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declaratia 220

a-si dori sa stiu cum pot sa indrept o greseala pe care am facut-o cand am completat declaratia 220?din graba am completat in loc de 7900 ron venit brut, 7750 cheltuieli,1250 venit net,am completat 79000,77500,12500.acum mi-a venit decizia de impunere pt plati anticipate pe 2011 in valoare de 2000 ron stiti cum ar trebui sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 13:37, 20 Iunie 2011
Nu puteti depune o declaratie rectificativa. Nu aveti decat sa platiti suma respectiva. Regularizarea se va face anul viitor, cand depuneti declaratia aferenta anului 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - contract nou - venit mai mare adina.s adina.s Buna ziua, Detin un PFA in domeniul IT si la infiintare am ales varianta norma fixa de venit, insa aceasta norma s-a modificat (s-a triplat) in decembrie ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 chirii si 25% cheltuieli deductibile maria_miriam maria_miriam Buna ziua, Cum se completeaza declaratia 220 privind venitul estimat obtinut din chirii, care se depune atunci cand inregistrez contractul la ANAF? Se trece ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii 200/220 tome_ionica tome_ionica Am inteles de la persoane care au mers sa depuna declaratia 220 ca nu se primeste aceasta declaratie fara declaratia 200. Daca am PFA in sisteam real, depun ... (vezi toată discuția)