Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declaratia 220
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declaratia 220

a-si dori sa stiu cum pot sa indrept o greseala pe care am facut-o cand am completat declaratia 220?din graba am completat in loc de 7900 ron venit brut, 7750 cheltuieli,1250 venit net,am completat 79000,77500,12500.acum mi-a venit decizia de impunere pt plati anticipate pe 2011 in valoare de 2000 ron stiti cum ar trebui sa procedez?
Nu puteti depune o declaratie rectificativa. Nu aveti decat sa platiti suma respectiva. Regularizarea se va face anul viitor, cand depuneti declaratia aferenta anului 2011.