Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita bilet la ordin avalizat de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita bilet la ordin avalizat de administratorul societatii

A incercat cineva sa execute un bilet la ordin avalizat de administratorul societatii?
Cum nu scapa? pai ce i se poate lua daca nu are nimic?
maximtgv a scris:

Cum nu scapa? pai ce i se poate lua daca nu are nimic?

Citeste aici. Poate te vei lamuri.

www.avocatnet.ro/content/art...
Daca administratorul societatii a avalizat in nume propriu BO pentru un credit pe firma ,iar in urma insolventii banca se indreapta impotriva lui ca pers fizica ce se intimpla?
Daca pers fiz are doar un imobil ipotecat la alta banca ptr un credit pe pf ce se intimpla in acest caz?