avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita bilet la ordin avalizat de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita bilet la ordin avalizat de administratorul societatii

A incercat cineva sa execute un bilet la ordin avalizat de administratorul societatii?
Cel mai recent răspuns: cris 40 , utilizator 16:55, 30 August 2009
Cum nu scapa? pai ce i se poate lua daca nu are nimic?
maximtgv a scris:

Cum nu scapa? pai ce i se poate lua daca nu are nimic?


Citeste aici. Poate te vei lamuri.

www.avocatnet.ro/content/art...
Daca administratorul societatii a avalizat in nume propriu BO pentru un credit pe firma ,iar in urma insolventii banca se indreapta impotriva lui ca pers fizica ce se intimpla?
Daca pers fiz are doar un imobil ipotecat la alta banca ptr un credit pe pf ce se intimpla in acest caz?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie executare MariS19 MariS19 buna, ma poate ajuta cineva cu un sfat referitor la o contestatie la executare. Sunt garant avalist, s-a incuviintat inceperea executarii impotriva mea in ... (vezi toată discuția)
Executare silita bilet la ordin avalizat de administratorul societatii cris 40 cris 40 Daca administratorul societatii a avalizat in nume propriu BO pentru un credit pe firma ,iar in urma insolventii banca se indreapta impotriva lui ca pers ... (vezi toată discuția)
Executare bo dana_tantas dana_tantas buna am si eu o intrebare la care nu prea ii gasesc raspunsul. daca am refuzat un bo care ulterior ajunge la un executor judecatoresc acesta ... (vezi toată discuția)