Forum Discuţii juridice Executare silită Restanta banca
Discuție deschisă în Executare silită

Restanta banca

Buna ziua!Sunt intr-o dificultate si sper ca aici sa gasesc un raspuns.Am facut un credit acum 4 ani la BCR.Timp de 3 ani am platit ratele insa de un an incoace nu am mai avut posibilitatea sa platesc.Am fost la banca,sa cer reesalonarea imprumutului ,am facut dosar cu tot ceea ce mi-a spus banca insa,nu am gasit un numar de telefon al unei persoane la care am fost angajat drept pentru care ,acel dosar,mi-a fost respins!De atunci nu am avut un loc de munca si ,ca sa fiu sincer,m-am incapatinat sa fac rost de acesti bani pentru ca timp de 3 ani am platit 20de mii lei dim 31 de mii cat a fost creditul si nu am gasit intelegere din partea bancii.Ma rog ,incapatinarea mea nu face parte din contractul dintre mine si banca!La acest contract,sotia mea este coplatitor.Noi mai avem si alte rate pe care,spre surprinderea mea ,le tinem sub control.O firma din Bucuresti,sau nu stiu de unde,mi-a trimis,in repetate randuri,propuneri si oferte.Astazi am primit o carte postala semnata de doua persoane si un numar de telefon la care sa sun.Am sunat si mi s-a spus ca este vorba despre acel credit de la BCR si ca daca nu incep sa plattesc vor inainta dosarul la judecatorie.Suma care o am de plata este de 35146 lei!!!X-(Vreau,daca se poate ,sa imi spune-ti ce am de facut si ce masuri pot lua dansii cu privire la aceasta inconvenienta.Va multumesc
Ciprian_33, utilizator
Va multumesc din suflet!Va urez o viata plina de momente placute!!