Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare datorie clienti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare datorie clienti

Am fost inselat ,fiind credul din fire ,am dat pe datorie marfa din magazin ,acum vreau sa recuperez datoria prin urmatoarea metoda :
Scot pe un A4 un afis pe care spun asa ATENTIE!! mai jos fotografia persoanei cu datorie ne achitata sub foto numele apoi ,Acest individ a cumparat marfuri diverse inclusiv paine pentru el si familia sa ,cand a ajuns la scadenta ,conform intelegeri ne ocoleste magazinul .Feritiva !! Rau platnic!!
Sunt pe drumul cel bun ??? sau aveti alta metoda?
Sunteti in posesia unui inscris semnat de debitori cu privire la aceste datorii?Exista martori oculari?
Nu am inscris semnat dar martori sunt ,cei care au vazut de mai multe ori venea lua marfa si pleca spunand trecema pe caiet pana la salariu.
Ati solicitat datornicului sa semneze in acel caiet in care tineati evidenta datornicilor?