Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare datorie \'\'pe cont\'\'
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare datorie ''pe cont''

Buna,a-s vrea sa stiu daca am dat marfa din magazin,cum se obisnuieste pe la tara,iar respectivul nu mai vrea sa-mi plateasca(fiind vorba de 20 mil. vechi),am vre-o sansa pe cale juridica sa-mi recuperez acei bani?Nu am semnatura lui pe ceva in schimb am multi martori care pot confirma faptul ca i-am dat pe cont...Multumesc mult!
Datornicul ce zice? Recunoaste? Daca recunoaste aveti sanse.

P.S. Dar probabil ca o sa va lipsiti de cei 20 mil si o sa va fie invatatura de minte, caci si judecata costa si ce este cel mai grav este ca la sfarsit, cu sentinta in mana, el tot sa nu aibe de unde sa va dea banii, daca nu ii are.
trandafir2, moderator
iar legal, nu prea ati facut bine dand marfa pe caiet.
buna ziua
deci nu e nici o sansa de recuperare a banilor? mama a facut acelasi lucru la magazinul ei si acum are de recuperat o suma destul de mare de la mai multi clienti. ea are semnaturile acestora in dretptul sumelor restante. noi ne gandeam sa facem o convocare la conciliere directa si sa gasim o varianta de esalonare a datoriei.
sa incercam varianta asta? multumesc