avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termen
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termen

Daca am primit comunicare pe 20.05.2011 (de la tribunal)si scrie ca in 15 zile se face recurs de unde pot sa aflu daca partea cealalta a facut recurs.
Cel mai recent răspuns: Boncu Constantin , Avocat 12:07, 22 Iunie 2011
Verificati la arhiva Tribunalului.
cum ,daca caut nr dosarului nu apare nimic,doar ca se accepta cererea
Nu verificati pe site-ul instantelor, ci direct la arhiva Tribunalului. Acolo apare inregistrat recursul, in cazul in care s-a declarat recurs.
Puteti obtine aceasta informatie si telefonic indicand numarul de dosar.
Buna ziua,

trebuie sa mergeti la sediul Tribunalului si sa intrebati la registratura.
Daca aveti rabdare, veti putea vedea si pe portal sau...daca aveti si mai multa rabdare, veti primi citatie.

Avocat Boncu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort - proces deschis? UTILIZ UTILIZ Buna, Sotia mea a intentat divort si a spus ca e proces deschis. Ce inseamna asta? La ce se refera? Inca nu am ajuns la tribunal sa vad pe ce motiv a ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa verific daca s-au depus motivele de recurs? goponel goponel Am avut un proces cu finantele pentru restitiurea taxei de poluare. Procesul a avut loc pe 21 mai la Braila, si am avut castig. Pana la ora aceasta nu am ... (vezi toată discuția)
Verificarea pe situl judecatoriei ContSters185030 ContSters185030 Am mai multe procese pe rol. De fiecare data verific starea procesului pe situl judecatoriei respective. Pana acum toti au fost f. prompti, in sensul ca, se ... (vezi toată discuția)