Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... valabilitate procura speciala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

valabilitate procura speciala

buna ziua! va rog sa-mi raspundeti la aceasta intrebare: ce valabilitate are o procura speciala,in care mi se ofera dreptul tatalui de a tranzita cu fiul nostru minor de pe teritoriul italiei pe teritoriul romaniei, in conditiile in care in procura este specificata doar data incheierii procurii.multumesc!

Procura nu are un astfel de termen.Ea este valabila pana la:
- decesul mandantului (celui care a dat procura);
- expirarea termenului;
- revocare.