Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal,chemat la declaratii dupa 30 zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal,chemat la declaratii dupa 30 zile

Buna ziua.In cazul unui dosar penal,pt conducere fara permis,invinuitul a fost chemat la politie,pt a 2 a declaratie dupa 37 de zile de la prima declaratie.Apoi a primit citatie de la procuror,unde urmeaza sa se prezinta.INTREBARE: TERMENUL ACELA LEGAL DE 30 ZILE DE REZOLVARE A PLANGERILOR LA POLITIE,ESTE VALABIL SI IN ACEST CAZ ?VA MULTUMESC!
nu are nici o legatura termenul de 30 zile cu cercetarea penala.