Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Masura 112 -note contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Masura 112 -note contabile

Va rogggggg sa ma ajutati si pe mine intr-o problema:((Cum inregistrez un proiect cu fonduri neramburasile,masura 112 , achizitie de terenuri.Deja au intrat 60% din bani.O sa-i inregistrez 445=5121?Mai departe?Cand cumpar teren 211=404(462)?Terenurile nu se amortizeaza deci suma obtinuta cand incepe sa devina venit cand obtin productia ,adica atunci cand cultiv,recoltez terenurile cumparate?:sorry:
poate va ajuta acest link..:D
[ link extern ]
Multumesc mult,sunteti o draguta=D>
Dar totusi ,terenurile neamortizandu-se,suma incasata se trece pe venituri in momentul in care incep sa fac cheltuieli cu insamntarea terenului agricol?:sorry: