Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscatoria unui bloc nu o pot folosi toti locatarii?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscatoria unui bloc nu o pot folosi toti locatarii?

buna ziua. blocul in care locuiesc are uscatorie pentru care platim fiecare locatar. unde as putea sa fac o reclamatie si ce ar trebui sa scriu in ea deoarece administratorul blocului nu vrea sa ne lase sa o folosim. eu am mare nevoie pentru a usca rufele deoarece nu am balcon si locuim trei persoane intr-o garsoniera. va multumesc

dar catre asociatie nu pot sa fac o sesizare?si daca nu va suparati cum ar trebui sa sune?
@daneza_eu,
Nu vreti sa stiti ce am vrut sa va scriu!
Ai un drept de care nu stii sa beneficiezi, asa ca bravo lui celui care a acaparat ”o stana fara caini”...
Dvs. nu stiti cum sa faceti o reclamatie, dar in scara mai este vre-un proprietar care stie? Daca toti sunteti la fel (nestiutori), mergeti la primul cabinet de avocatura pe care-l intaniti in cale, dati banul grup acolo si avocatul stie ce are de facut, doar a urmat o facultate de drept care i-a invatat cum se face o reclamatie!
Locuiesc intr-un bloc de 8 et care are la parter o uscatorie si o camaruta pt incasarea intretinerii. Presedintele si adtorul au ocupat abuziv cele doua incaperi. In uscatorie ,pd langa diverse obiecte depozitate,incaseaza si intretinerea( 2 ore/sapt.),iar in cealalta,unii locatari( care au fost acceptati de adtor)isi tin bicicletele sau alte obiecte. La cererea unor locatari ,ca spatiul uscatoriei sa fie inchiriat,ne-au raspuns obraznic si ca ei nu vor elibera locul pt ca vrem noi.