Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... g mail imi prezinta un raport privind IP -ul celor ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

g mail imi prezinta un raport privind IP -ul celor care deschid adresa

am vreo 4 IP-diferite ce se intampla, stiam ca e sigur in comparatie cu YHAOO.
Exista foarte multe keylogger-e. O modalitate ar fi instalare antivirusilor si scanarea il gaseste si il sterge. Daca este mai avansat, ceea ce este foarte probabil, nu poate f sters pur si simplu, deoarece pot fi infectate si procese ce le ruleaza sistemul de operare pentru ca acesta sa functioneze.
Modalitatea ce mai buna este formatarea partitiei cu sistemul de operare si reinstalarea unui Microsoft Windows (La nivelul securitate, Microsoft Windows 7 este cel mai bun fiinda cere confirmare pentru orice se intampla in calculator... asta daca este setat si daca sunteti un utilizator avansat.).
Dupa instalare, nu trebuie accesate programe, fisiere, directoare sau alte partitii pentru ca si acestea pot fi infectate si ar insemna sa infectati iar sistemul de operare. Va conectati la internet si descarcati dupa un site oficial un antivirus Trial si faceti o scanare amanuntita la toate partitiile.
Sunt si alte detalii tehnice care ar trebui sa le aveti in vedere dar care necesita cunostinte avansate.