Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda circulatie

Buna ziua,am si eu o intrebare: am fost "surprins" de radar la iesire din localitate cu 75km/ora (cu 50 m inainte de placuta unde se termina localitate:P).Mi s-a facut PV mi s-a comunicat amenda pe care trebuie sa o platesc in 48 ore.Nu am semna PV pt. ca nu mi s-a prezentat nici o fotografie sau inregistrare cu viteza pe care ar fi avut-o masina mea.Am primit PV prin posta,fara a fi atasata vreo fotografie ,dar am platit ,in timp, amenda.Vreau sa intreb daca mai pot face contestatie acum(sunt inca in termen)chiar daca am platit amenda?Va multumesc
puteti face contestatie in termen de 15 zile de cand v-a fost comunicat procesul verbal.
Puteti face contestatie, este dreptul dv, dar atentie ca este posibil ca in instanta politia sa prezinte poza si tot ce mai este necesar ca sa va respinga contestatia.