avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Stadiul procesului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Stadiul procesului

Buna ziua, v-as ruga sa-mi spuneti cum pot afla situatia dosarului si cum decurge procesul in cazul in care nu ma prezint la termenele de judecata.
Mentionez faptul ca este vorba despre o plangere impotriva unui proces verbal de contraventie iar din citatiile primite reiese faptul ca urmeaza al doilea termen de judecata.
Va multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 24 Iunie 2011
s.stefan, utilizator
Cel mai recent răspuns: Oana Macovei , Avocat 17:18, 28 Iunie 2011
intrati pe portalul instantelor de judecata si verificati dosarul la Judecatoria pe rolul careia se afla.
probabil nu a fost procedura legal indeplinita sau s-a depus intampinare daca s-a mai acordat un termen. in mod normal la urmatorul termen se va judeca cauza. puteti afla solutia de pe portalul judecatoriei unde este pe rol cauza sau mergeti la arhiva si verificati in condica.
Cum pot intra pe acel portal? E vorba de Judecatoria Miercurea Ciuc, am incercat dar nu gasesc decat dosrele din 2006.
Va multumesc.
nu sunt actualilizate informatiile din dosare pe portalul lor? mai incercati, tastati nr de dosar al dvs si numele dvs.
ok, o sa mai incerc dar o informatie mai precisa imi puteti da?
poate nu am intrat unde trebuie...
va multumesc!

Alte discuții în legătură

Tentativa de preluare ilegala a proprietatii? popaionut2002 popaionut2002 Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in legatura cu o problema. Am descoperit in cutia postala o citatie de prezentare la tribunal pentru lamurirea unei ... (vezi toată discuția)
Date necunoscute despre debitor alina_cj alina_cj Buna ziua, Am un debitor care este sub incidenta legii 85/2006 si as dori sa inscriu creanta. Ce fel de cerere trebuie depusa laORC pt a afla nr dosarului, ... (vezi toată discuția)
Verificarea pe situl judecatoriei ContSters185030 ContSters185030 Am mai multe procese pe rol. De fiecare data verific starea procesului pe situl judecatoriei respective. Pana acum toti au fost f. prompti, in sensul ca, se ... (vezi toată discuția)