Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Stadiul procesului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Stadiul procesului

Buna ziua, v-as ruga sa-mi spuneti cum pot afla situatia dosarului si cum decurge procesul in cazul in care nu ma prezint la termenele de judecata.
Mentionez faptul ca este vorba despre o plangere impotriva unui proces verbal de contraventie iar din citatiile primite reiese faptul ca urmeaza al doilea termen de judecata.
Va multumesc.
s.stefan, utilizator
intrati pe portalul instantelor de judecata si verificati dosarul la Judecatoria pe rolul careia se afla.
probabil nu a fost procedura legal indeplinita sau s-a depus intampinare daca s-a mai acordat un termen. in mod normal la urmatorul termen se va judeca cauza. puteti afla solutia de pe portalul judecatoriei unde este pe rol cauza sau mergeti la arhiva si verificati in condica.
Cum pot intra pe acel portal? E vorba de Judecatoria Miercurea Ciuc, am incercat dar nu gasesc decat dosrele din 2006.
Va multumesc.
nu sunt actualilizate informatiile din dosare pe portalul lor? mai incercati, tastati nr de dosar al dvs si numele dvs.
ok, o sa mai incerc dar o informatie mai precisa imi puteti da?
poate nu am intrat unde trebuie...
va multumesc!