Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... intarusare teren
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

intarusare teren

La inceputul lunii mai am cumparat un lot de teren arabil intravilan dintr-o tarla de 9 loturi intarusate pentru care exista plan si numar cadastral.L-am inregistrat la primarie,platind impozitul pe anul in curs.Desi de la Registrul Agricol nu a sosit raspuns privind inscrierea noului proprietar,as dori sa fac o imprejmuire provizorie.Ce trebuie sa fac pentru ca au disparut toti tarusii de la cele 9 loturi existente?
faci o cerere la primarie prin care soliciti sa iti fie delimitata propietatea conform schitelor intrucat suprafata din teren nu corespunde cu cea din acte