Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani imprumut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani imprumut

nu pot sa scot bani dati imprumut de bunica la un veci nu cum pot sa ii recuperez bunica a murit
Daca exista contract de imprumut si nu v-a imputernicit nu puteti sa-i mai recuperati. Exista o modalitate mai neortodoxa dar des pusa in practica in Romania respectiv pagubitul vine in fata instantei si spune ca era impreuna cu 2 prieteni la bunica acasa cand a venit un vecin si a luat bani imprumut. Bunica stiindu-se bolnava a precizat faptul ca "daca o fi sa se interneze in spital" sa i se restituie nepotului banii datorati. A auzit paratul,bunica,nepotul si cei 2 prieteni care dau declaratie in fata instantei.