Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea numelui si prenumelui ,dupa casatorie ,in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea numelui si prenumelui ,dupa casatorie ,in acte...

Buna seara! Dupa casatorie ,sotia are numele meu de familie ...Cum se procedeaza pentru schimbarea numelui si prenumelui in urmatoarele acte: diploma de studii,contract de vanzare cumparare (apartament),contracte utilitati(gaz,electrica,etc) Va multumesc!
In urma schimbarii numelui prin casatorie, nu se schimba decat actele de identitate (CI, pasaport) si permisul de conducere, in toate actele pe care le-ati mentionat numele ramane neschimbat, dovada ca este una si aceeasi persoana se face cu certificat de nastere, certificat de casatorie si CI.
nu se poate