Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acreditare RENAR
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acreditare RENAR

Buna ziua,
Pentru acreditarea 17025 a laboratorului 3D trebuie aprovizionate urmatoarele documente:
-EN ISO 14978-2006 ----Cerinte generale,termeni si definitii pentru echipamente de masurare
-EN ISO 2768-2:1989--(Tolerante geometrice pentru caracteristici fara toleranta individuala)
-EN ISO 6508-2-----(Specifica metoda de masurare(testare )ROCKWELL SI ROCKWELL superficial)
-EN ISO 14253-2:2011----(Utilizat pentru masurari dimensionale)
Stiti cumva daca aceste standarde trebuie sa le depun la dosar in limba engleza sau traduse in limba romana?
Va multumesc
bogdan.i, utilizator