Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare ISCIR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare ISCIR

Societatea care are ca obiect de activitate secundara CAEN 4322-Lucrari de instalatii sanitare,de incalzire si de aer conditionat trebuie sa fie autorizat ISCIR? (mai concret instalare si punere in functiune aparate de aer conditionat)
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Va trebuie autorizatie ISCIR doar la montarea de cazane sub presiune (centrale termice). Pentru lucrarile de instalatii sanitare si aer conditionat nu va trebuie autorizatie ISCIR.
Multumesc mult!
Buna ziua.

Am si eu o problema. Locuiesc la bloc si am " un fel" de centrala pe lemne. Spun un fel, pentru ca are vas de expansiune deschis, nu este o instalatie sub presiune. Este o sobita mica cu un boiler care imi incalzeste 3 calorifere. Va rog sa imi spuneti, am nevoie de autorizatie? am voie sa imi incalzesc apartamentul cu aceasta soba?

Multumesc!
Bună seara, pentru a putea monta aere condiționate de ce autorizatii avem nevoie? Precizez ca firma are cod caen secundar pentru montaje ac. Mulțumesc!