Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru persoane cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru persoane cu handicap

unde trebuie sa ma adresez pentru a inainta dosarul pentru pesie de handicap?
Casei Judetene de pensii
1. Nu se numeste "pensie pentru handicap" ci "indemnizatie pentru persoane cu handicap" si nu are legatura cu Casa de Pensii.
2. Va adresati Autoritatii Judetene pentru Persoane cu Handicap.
3. Casei de Pensii va adresati numai daca este vorba de pensie de invaliditate propusa de Comisia de expertiza medicala.