Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... motorina cu titlu de imprumut
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

motorina cu titlu de imprumut

Buna ziua,
Stie cineva daca este permisa luarea cu titlu de imprumut a motorinei de la o ferma in luna mai si returnarea in luna iulie?
Imprumutul are loc intre 2 ferme cu acelasi director general.
Din cunostintele mele, nu exista cadru legal pentru imprumutul de combustibil intre societatile comerciale.
Fermele respective sunt doua societati comerciale distincte sau sunt puncte de lucru ale aceleiasi firme?