avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1068 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... sediu secundar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

sediu secundar


Vreau sa mi deschid un sediu secundar/punct de lucru pt SRL. Am citit pe internet ca exista diferenta intre sediu secundar si punct de lucru, in speta daca am sub 5 angajati trebuie specificat ca sediu secundar si nu ca punct de lucru.
Intrebarea mea este, daca am sub 5 angajati in AGA si Contractul de comodat scriu sediu secundar sau punct de lucru ? Actul constitutiv trebuie actualizat sau este de ajuns doar AGA ?
Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 21:43, 1 Iulie 2011
S-a mai raspuns la aceasta intrebare deunazi: - puteti sa scrieti in hotararea ori punct de lucru ori sediu secundar; nu este nevoie de act constitutiv actualizat; depuneti la registrul comertului cerere de inregistrare, declaratia model2 de autorizare, hotararea AGA la care anexati contorul aferent in vederea publicarii acesteia la Monitorul Oficial si in jur de 200 lei taxa de inregistrare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu secundar raluk20 raluk20 Vreau sa mi deschid un sediu secundar/punct de lucru pt SRL. Am citit pe internet ca exista diferenta intre sediu secundar si punct de lucru, in speta daca ... (vezi toată discuția)
Sediu secundar raluk20 raluk20 Vreau sa mi deschid un sediu secundar/punct de lucru pt SRL. Am citit pe internet ca exista diferenta intre sediu secundar si punct de lucru, in speta daca ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social A_NKA A_NKA Buna ziua! Am si eu o problema cu schimbarea sediului social.Am intocmit eu AGA si Actul constitutiv actualizat si ma intereseaza cat m-ar costa aceasta ... (vezi toată discuția)