Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort+partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort+partaj

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu un rapsuns in cazul partajului daca se ia in calcul si banii dintr-un cont.

Multumesc
Banii aflati in cont fac si ei parte din comunitatea de bunuri a sotilor. Ei pot fi exlusi din masa de partaj doar daca se face dovada ca erau econmisiti si se aflau in cont anterior casartoriei.