Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale urgent
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

urgent

buna ziua!
intre doua societati comerciale se poate incheia un contract de comodat ptr spatiu?
as vrea sa deschid un punct de lucru si spatiul este tot de la un srl. Contractul trebuie inregistrat la finante? multumesc
Daca este cu titlu gratuit nu trebuie inregistrat nicaieri,daca este un contract de inchiriere pt. care platiti o chirie si altele(utilitati),atunci trebuie sa-l inregistreze propietarul spatiului la finante,deoarece face venituri in urma inchirieri:D