Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cai de atac impotriva unei hotarari irevocabile
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cai de atac impotriva unei hotarari irevocabile

Care sunt caile de atac pentru o hotarare definitiva si irevocabila (dupa recurs) data de sectia de contencios administrativ a tribunalului?
Executarea silita se poate aplica si pe veniturile din salariu?
Va multumesc
Exista doua cai extraordinare de atca - revizuirea si contestatia in anulare, dar numai in cazuri strict prevazute de Codul de procedura civila - art. 317,322.
Executarea silita se poate face si prin infiintarea popririi asupra veniturilor din salarii urmand a fi poprita o cota de 1/3 din salariu