Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... va rog sa ma ajutati
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

va rog sa ma ajutati

buna seara,daca tatal este cunoscut cu atencedente penale si mama il da in judecata pt custodia copilului(o fetita de 6 ani)ei nefind necasatoriti si mama cu ani in urma a nascut un alt copil cu un alt barbat si l-a lasat in spital si 5 ani de zile nu s-a interesat de fetita are sanse sa o castige?care sunt pasi care un parinte poate fi decazut din drepturi? se ia in considerare faptul ca si-a lasat copilul in spital cand l-a nascut?care sunt considerate probe pt a obtine custodia?multumesc mult!!
Decaderea din drepturile pariontesti poate fi stabilita numai de instanta.Faptul ca a abandonat ubn alt copil in spital mult timp poate fi luat in copnsiderare la stabi;lirea incredintyarii copilului in deterimentul mamei