Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj/ divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj/ divort

sunt casatorit din anul 1997 si am hotarat sa divortez. in anul 2005 am primit spre folosinta un apartament din patrimoniul M. Ap. N. cu posibilitatea de al cumpara. Am platit ratele aferente pana in prezent dar locuinta nu este achitata in intregime. Cum se va proceda la partaj? Multumesc anticipat.
unul dintre soti cere atribuirea ap si il despagubeste pe celalalt pt cat s-au platit rate impreuna.
Da, cam asa vad si eu lucrurile.
Nu ar strica sa va angajati avocat daca va permiteti deoarece pot exista mai multe aspecte care sa va ajute.