Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... venit neimpozabil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

venit neimpozabil

contractul de imprumut pe o suma fixa cu rate lunare de returnare a imprumutului in momentul in care ratele sunt platite prin transfer bancar intra la venituri impozabile? multumesc
nu, nu sunt venituri doar ca-i vin banii inapoi
sub ce alta denumire in afara de contract de imprumut se mai pot transfera bani de la o persoana la alta fara a intra la venituri impozabile? multumesc