Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PRIMA DE NASTERE ACORDATA DE ANGAJATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PRIMA DE NASTERE ACORDATA DE ANGAJATOR

Lucrez la o firma de securitate de 2 ani,am nascut in urma cu 2 saptamani,intrebarea mea este daca am dreptul la prima de nastere acordata de catre angajator.
Numai daca acest lucru este prevazut in c.i.m., in c.c.m. aplicabil angajatorului sau in R.I. al acestuia.