avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 172 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PRIMA DE NASTERE ACORDATA DE ANGAJATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PRIMA DE NASTERE ACORDATA DE ANGAJATOR

Lucrez la o firma de securitate de 2 ani,am nascut in urma cu 2 saptamani,intrebarea mea este daca am dreptul la prima de nastere acordata de catre angajator.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:16, 4 Iulie 2011
Numai daca acest lucru este prevazut in c.i.m., in c.c.m. aplicabil angajatorului sau in R.I. al acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art.66 din contractul colectiv de munca marsib marsib daca sotia mea a nascut,firma la care lucrez este obligata sa imi de-a o suma de bani,conform acestui articol sau numai sotiei? (vezi toată discuția)
Cerere catre angajator pentru ccc Letycia Letycia Buna ziua , Incepand cu data de 1 iunie trebuie sa intru in CCC , optiunea mea este pana la 2 ani . Cei de la resurse umane mi-au spus ca trebuie ... (vezi toată discuția)
Concediu nastere copil bogdanydany bogdanydany Buna seara lucrez la un SC de 3 luni si 1 saptamana si peste putin timp sotia mea va da nastere unui baietel.Problema pe care o intampin este accea ca sefa ... (vezi toată discuția)