Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

am urmatoarea speta.in 2007 bunica mea a facut succesiunea uneui teren si a casei in care locuia de pe urma bunicului meu si ii revine cota indiviza de 1/1 din dreptul de proprietate asupra terenului(pe care il instraineaza prin vanzare) si cota de 1/2 din dreptul de proprietatatte asupra casei de locuit>restul cotei de 1/2 se imparte intre bunica (cota de 1/4 din aceasta )si mamei mele careia ii in calitate de fiica ii revine o cota de 3/4 din aceasta.bunica a decedat recent.trebuie facuta din nou succesiunea a supra casei de catre mama mea sau neavand alti mostenitori ii revine prin lege?va multumesc
se dezbate succesiunea dupa bunica, ca ce avea dansa, sa treaca in proprietatea mamei dvs
va multumesc