Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... transfer la al penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

transfer la al penitenciar

am si eu o intrebare:sotul este detinut in penitenciarul de maxima siguranta craiova.i sa spus k dupa 20 de zile o sa fie mutat la targu jiu.as vrea sa stiu ce putem face ca sa l transfere macar la penitenciarul pelendava sau makr sa ramana acolo.noi suntem din slatina jud olt.va multumesc
Incercati cu o cerere motivata catre directorul penitenciarului si catre ANP. Dar, probabil in cele 20 zile i s-a facut o evaluare si s-a decis ca este mai bine sa fie trimis la Tg. Jiu. Apoi, depinde si de gradul de ocupare al PMS Craiova.
i sa spus ca cei care apartin de judetul olt nu raman in penitenciarul craiova si in transfera la targu jiu.