Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contrat vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contrat vanzare cumparare

Pentru a incheia un contract de vanzare-cumparare cu o persoana mai in varsta, pentru a avea o siguranta, la ce medic trebuie sa ma prezint pentru a constata ca batrana se afla in toate facultatile mintale? Trebuie mers la medic inainte de a incheia contractul sau se poate si ulterior (ex a doua zi). VA MULTUMESC.
buna ziua,
daca tot doriti sa nu existe pe viitor dubii, mergeti cu respectiva la IML si obtineti un certificat medico-legal inainte de semnarea actului.
Nu lasa pe maine ce poti face azi.Graba strica treaba.Asa ca e bine sa va asigurati inainte.De altfel nici notarul nu ar incheia actul fara acest document data fiind varsta doamnei.