Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare despre un teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare despre un teren

matusa mamei mele care e decedata, a avut un teren pe numele ei,aceasta nu a avut mostenitori,mama a platit impozit la acel teren pina la ora actuala inca de cind traia matusa ei,acest teren a fost dat sa fie muncit de niste vecini.acest vecin a reusit sa vinda terenul cum e posibil sa plateasca si acum impozit la acel teren si sa nu il mai avem bine inteles aparind mama la rol la primarie.ce sanse sunt de recuperat acel teren.va multumesc
pai din ce ati scris dvs nici nu prea avea cum sa vanda respectivul vecin terenul in cauza.
Terenul acela este inca in proprietatea dvs. Vecinul nu poate vine ce nu are.