Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am comandat online dupa un site
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am comandat online dupa un site

Buna ziua,

Am comandat online un ceas dupa un site. Produsul s-a dovedit a fi un fake, numai ca l-am primit prin curier dupa numele unei persoane fizice, fara autorizatie banuiesc deoarece nu am gasit nici o factura in colet. Am trimis inapoi un mail ca as vrea sa returnez produsul dar nu mi-a raspuns nimeni. Nu am decat numele persoanei respective dupa bonul de la curier, nimic altceva. Cum mai imi pot recupera banii in acest caz, si cum ramane cu acest site care functioneaza neautorizat? Astept raspunsuri si va multumesc.
care este numele acestui site, sa stim sa ne ferim de el! multumim