Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog urgent un raspuns avizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog urgent un raspuns avizat

Sunt administratorul unui SRL ier intrebarea e sunt obligat sa -mi fac carte de munca sau o alta forma de angajat?Si daca da ce optiuni am
Nu va obliga legea sa va faceti contract de munca sau alt tip de contract daca nu doriti sa obtineti venit din aceastea calitate pe care o aveti.
ianos a scris:

Sunt administratorul unui SRL ier intrebarea e sunt obligat sa -mi fac carte de munca sau o alta forma de angajat?Si daca da ce optiuni am

O alta forma de angajat nu exista, decat daca incheiati un c.i.m. cu societatea respectiva .... in rest, va puteti desfasura activitatea de administrator in baza contractului de mandat sau a actului constitutiv al societatii