avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog urgent un raspuns avizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog urgent un raspuns avizat

Sunt administratorul unui SRL ier intrebarea e sunt obligat sa -mi fac carte de munca sau o alta forma de angajat?Si daca da ce optiuni am
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:15, 7 Iulie 2011
Nu va obliga legea sa va faceti contract de munca sau alt tip de contract daca nu doriti sa obtineti venit din aceastea calitate pe care o aveti.
ianos a scris:

Sunt administratorul unui SRL ier intrebarea e sunt obligat sa -mi fac carte de munca sau o alta forma de angajat?Si daca da ce optiuni am


O alta forma de angajat nu exista, decat daca incheiati un c.i.m. cu societatea respectiva .... in rest, va puteti desfasura activitatea de administrator in baza contractului de mandat sau a actului constitutiv al societatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ca asociatul unic și administratorul unui srl pot fi salariat ... miklosharold miklosharold Ca asociatul unic și administratorul unui SRL pot fi salariat fără carte de muncă? Aș vrea să ocol posibilitatea de a fi administrator cu c.i.m, din ... (vezi toată discuția)
Asociat 33%srl. poate lucra fãrã contract ? whynotsteff whynotsteff Un asociat al unui SRL poate să desfășoare activități în cadrul firmei fără contract ? El este angajat cu contract de 8 ore pe alta firma unde ... (vezi toată discuția)
Contracte de munca noi-societate la inceput Mihail Preda Mihail Preda Buna ziua S.C. apartine nei doamnei x, administrator fiind sotul dansei. Precizez ca s.c. nu a avut niciodata activitate. Daca se incepe activitatea ar ... (vezi toată discuția)