Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal si concediu postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal si concediu postnatal

lucrez din 12 aprilie 2011 la o firma cu contract pe perioada determinata de 3 luni. in cazul in care firma nu-mi mai prelungeste contractul in data de 12 iulie voi mai putea beneficia de concediu medical ( din 15 iulie de exemplu) si apoi in continuare postnatal? daca da, care este baza de calcul a indemnizatiei in cazul in care eu am numai 3 luni lucrate si cine o plateste.
am inteles. acum n-am decat sa astept data de 12 iulie sa vad daca mi se prelungeste contractul si apoi stiu ce am de facut in ambele situatii. multumesc frumos pt ajutor