Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acordare drepturi restante din grupa II de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acordare drepturi restante din grupa II de munca

Buna ziua,
As dori sa stiu cum trebuie sa formulez actiunea in instanta pentru a primi din urma drepturile cuvenite din grupa II de munca.
Va multumesc!
marin49, utilizator
Trebuie mai intai sa va adresati Casei de pensii,care trebuie sa emita o decizie.Aceasta decizie poate fi contestata la tribunal.
Cum trebuie formulata cererea catre Casa de pensii?
Sau ce model de cerere trebuie sa depun?
Deoarece am un model de cerere insa este unul cu caracter general( in care nu se specifica mai mult de : " solicit recalcularea pensiei stabilite prin decizia nr. ...... din ........ ").
Va multumesc!