Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia nou nascutului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia nou nascutului

Buna ziua ma numesc Natalia si sunt rezidenta in Romania acum sunt insarcinata in august urmeaza sa nasc si as vrea sa stiu daca se mai acorda alocatia si trusoul nou nascutului? Va multumesc anticipat.

natalia_buza, utilizator
Alocatia copilului se acorda pana la implinirea varstei de 18 ani. Pana la implinirea varstei de 2 ani valoarea acesteia este de 200 lei. In ceea ce priveste trusoul nou-nascutului, acesta nu se mai acorda.