Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cererea de amanare a unui recurs facut de Parchet
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cererea de amanare a unui recurs facut de Parchet

Se poate face cerere de amanare a unui recurs facut de Parchet la Curtea de Apel? Dar daca este un recurs facut in regim de urgenta? Avocatul nu este in tara in perioada respectiva in care ar cadea recursul si de aceea intreb! Mentionez ca este vorba despre un proces cu privire la arestarea preventiva propusa de Parchet si respinsa de Judecatorie.
Va multumesc anticipat!!!
Sa-si asigure substituirea. Avocatul dvs. ce spune?
Aveti dreptul de a cere un termen pentru lipsa de aparare adica ca vreti sa va angajati avocat.
Daca va intreaba cumva instanta de nu v-ati angajat pana acum puteti spune ca avocatul este plecat din tara si nu vreti sa angajati alt avocat.
Avocatul doreste sa faca amanarea insa vroiam sa stiu daca este posibil avand in vedere ca este vorba de arestare preventiva!
Am inteles! Deci se poate! Vroiam sa ma asigur ca este posibil, tocmai pentru ca nu ar fi de preferat sa nu schimbam avocatul!
Daca nu aveti avocat se poate.
Pentru recurs ii trebuie o noua delegatie ceea ce inseamna ca nu aveti avocat pana nu il platiti.
Vedeti sa nu depuna delegatia la dosar daca l-ati platit deoarece in acest caz va trebui sa isi asigure substituirea.
Dar el nu stie chestiile acestea?